קניית דירה מיד שנייה – כל מה שחשוב לדעת

 
משרד אלי סידאוי, המתמחה בהערכת שווי בית, בשמאות מקרקעין ובביקורת מבנים לאיתור ליקויי בנייה, מגיש: מדריך קצר למחפשים לרכוש דירות מיד שנייה. 
 
 
קניית דירה היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בחיים, שכן יש לה השפעה חשובהעל איכות החיים שלכם, על החינוך שיקבלו הילדים, על איכות חיי הפנאי שלכם ועוד.בנוסף, מדובר בהשקעה כלכלית משמעותית ביותר, ולכן יש לשקול את ההחלטות בכובד ראשכדי לא לצאת מופסדים.

השאלה הראשונה שבה נתקלים רוכשי הדירות היא האם לרכוש דירה מקבלן או שמהקניית דירה מיד שנייה עדיפה? ובכן, לכל אחד מהצדדים יש יתרונות וחסרונות.
 
יתרונותיה של קניית דירה יד שנייה:

  • קל יותר לעלות על ליקויים במבנים ישנים מאשר במבנים חדשים שזה עתה נבנו
  • ישנם הרבה שדרוגים שהכניסו הבעלים הקודמים, כגון הגדלת המטבח, עיצוב יוקרתי יותר של חדרי האמבטיה,מרקיזה במרפסת ועוד
  • השכונות הן בדרך כלל מיושבות ונוחות יותר
 
 
 
 
 
 

איך בוחרים דירה לקנייה?

 
בנדל"ן ישנם שלושה כללים מרכזיים: מיקום, מיקום ו... מיקום! אם שומרים עליהם, מגיעים לנכס החלומות. המיקום המושלם אינו מוגדר במונחים אבסולוטיים,אלא תוך התחשבות במה שחשוב לבעלי הדירה. אם כך, לפני תחילת החיפושים, יש להגדיר מהחשוב לכם, וממה אתם רוצים להימנע. כך למשל, אם אתם זוג צעיר שמחפש מקום טוב לגדל משפחה, בוודאי תזדקקו לגני ילדים, בתי ספר טובים, פארקים ציבוריים, ג'י מבורי ורצוי גם סביבה של משפחות צעירות כמוכם. לעומת זאת, אם אתם אנשים מבוגרים, וחשוב לכם להיות קרובים לשירותים שונים, אז אולי אזור מרכז העיר יהווה עבורכם את המיקום המושלם. בכל מקרה, כל משפחה צריכה להגדיר מהו מיקום מושלם מבחינתה.
 

האם כדאי לפנות למתווך?

 
בעידן של אתרים לחיפוש נדל"ן, היינו מצפים ממקצוע כמו תיווך להיעלם מהעולם. למעשה, אנו רואים שמקצוע זה חי ובועט, וזאת אולי לא למרות האתרים הללו אלא בגללם. פרסומי הדירה אינם משקפים במקרים רבים את מצבה של הדירה בפועל, וישנה צורה יפה לנסח חסרונות בולטים של הנכס. אנשים שמחפשים דירה ללא תיווך, מוצאים את עצמם מסתובבים בין נכסים שפשוט לא מתאימים להם, וזהו תהליך קשה ומתסכל.

אם החלטתם לפנות למתווך, חשוב להגדיר לו מה בדיוק אתם מחפשים, כדי שהוא ימצא את הדירות המתאימות ביותר לצרכים ולתקציב שלכם. עם זאת, הרבה פעמים הוא ינסה לייפות מגרעות שונות של הנכס המוצע, וחשוב לא ליפול לפח הזה ולהתפשר על נושאים שחשובים לכם. 
 

מדוע מוכרים את הדירה?

 
סיבת המכירה יכולה להיות כזו שאינה קשורה לקונה, ולא תשפיע עליו, כמו למשל החלטה לעבור לאזור אחר בארץ או התרחבות של המשפחה. לעומת זאת, לעתים הסיבה למעבר הדירה עלולה להיות ליקויי בנייה, שישפיעו בצורה מכרעת על בעלי הדירה החדשים. חשוב ביותר לפנות למהנדס בניין שיבחן את הנכס מבחינה טכנית, ויעניק לכם דו"ח מפורט עם כל התקלות. רכישת דירה צריכה להתבצע בעיניים פקוחות, תוך מודעות לכל בעיה ותקלה במבנה.

אל תתפשרו על ביצוע בדיקת מבנים (בדק בית) מקיפה במיוחד כשמדובר על קניית דירה יד שנייה: אינכם רוצים לגלות בעתיד ליקויי בנייה חמורים שלא ידעתם על קיומם,ושיאלצו אתכם להיפרד מסכום כסף רב נוסף כדי לתקן אותם. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
* קוד:
Capcha
 
 
 
 
 
 
 
 
סוקולוב 86 א', חולון.
סניף נוסף: ישוב גן נר , גלבוע ועמקים. 

טלפון: 1700-502-506, 03-5015558
נייד: 050-6422986