כיצד מחשבים את מס הרכישה והפטורים?

 

אם אתם עומדים לרכוש נכס מקרקעין, כמובן שעליכם להיערך לכך מבחינות רבות - להזמין שירות של בדק בית, לבדוק את החוזה וכיו"ב - אולם כדאי גם להיערך לסוגיה של מס הרכישה. מדינת ישראל קבעה בחוק כי מי שרוכש נסק מקרקעין יהיה מחויב לשלם מס רכישה- שימו לב כי האחריות היא על הרוכש ולא על המוכר! שיעורי המס כמובן, משתנים בהתאםלסוג הנכס, וחשוב להבין מה משפיע על גובה המס, מי יכול לקבל פטור, וכיו"ב.

 

אז ממה מושפע מס הרכישה?

 
 

 סוג המקרקעין - ראשית עולה שאלת סוג המקרקעין. החוק קבע שאם מדובר על מקרקעין שאיננו למטרת מגורים, אזי שיעור מסהרכישה יעמוד על 6%. במידה ומדובר על מקרקעין אשר אמור לשמש למטרת מגורים, עולה גם שאלת מטרת השימוש בקרקע - האם הרוכש מתכוון בעצמו לגור בדירה או שמדובר על השקעה?כמו כן עולה השאלה החשובה האם מדובר על נכס מקרקעין שהוא היחיד בבעלות הרוכש, אושלרוכש יש נכסי מקרקעין נוספים - ובמקרה זה יהיה עליו לשלם 5% מס רכישה.

 למי מגיע פטור? - ישנם פטורים מסוגים שונים אשר חשוב להכיר לחישוב מס רכישה. כך למשל, אדם עם נכות מוכרת, או קרוב משפחה של חלל במערכות ישראל, יוכל לקבל שיעור מס רכישה נמוך במיוחד של 0.5% בלבד מערך הנכס. גם עולה חדש יוכל לשלם 0.5% מס בלבד, אלא אם עבר את המדרגה הראשונה ואז ישלם 5% מס. במידה ומדובר על נכס שנמכר לקרוב משפחה יש לשלם אך ורק שליש מגובה מס הרכישההרגיל, ובמידה והנכס נמכר לבן זוג - יש פטור מלא על המס. 

 
 
 
מס רכישה
 
 
 

רוצים לחשב את המס?

 

משרדשמאות וייעוץ מקרקעין אלי סידאוי, שמח לעזור לכם בסוגיות שונות של מיסוי מקרקעין,בדק בית, תמ"א 38 ועוד. אתם מוזמנים להשאיר את פרטיכם באתר, לציין את סיבתהפניה (בדק בית, מס רכישה וכו') ואנו נשוב אליכם עם כל המידע שאתם מחפשים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
* קוד:
Capcha
 
 
 
 
 
 
 
 
סוקולוב 86 א', חולון.
סניף נוסף: ישוב גן נר , גלבוע ועמקים. 

טלפון: 1700-502-506, 03-5015558
נייד: 050-6422986